Турботливі батьки





Проводьте час разом

Буває, що підлітки і батьки не можуть провести разом і 15 хвилин без того, щоб не посваритися. Кіно, Інтернет, ігри, друзі - все це важливіше вас і набагато цікавіше. А це означає, що потрібно шукати моменти для спілкування.

Говоріть під час роботи. Ви навряд чи умовите 13-15-річну дочку провести тиху сімейну вечерю в компанії батьків - їй не цікаво обговорювати дорослі проблеми, а коли ви намагаєтеся дізнатися щось про її власного життя, вона сприймає це в багнети. Але спробуйте поговорити з дочкою, коли ви готуєте вечерю. Попросіть її допомогти, наприклад, нарізати овочі для салату або зробити начинку для пирога. Коли здається, що головне завдання - це приготування їжі, а розмова - просто розвага, підліткові буде набагато простіше говорити з вами відверто. Точно так же хлопчик швидше розговориться з батьком під час риболовлі, копаючись в гаражі або ремонтуючи щось по дому.


Згідно з опитуваннями 85% підлітків визнають, що мають потребу в спілкуванні з дорослими, а 66% з них у якості найбільш бажаних партнерів по спілкуванню називають батьків.

Розмовляйте в дорозі. У машині ви з дитиною сидите не лицем до лиця, а поруч - плече до плеча. І це теж знімає певні психологічні бар'єри. Коли ви дивитеся підлітку в очі, він може відчувати себе незатишно, і в результаті відвертої розмови не вийде. Коли ж ви стежите за дорогою, дитина не відчуває тотального контролю і розслабляється. А крім того, автомобіль - це нейтральна територія. Якщо ви заходите в кімнату до дитини, всідаєтеся і намагаєтеся поговорити по душах, це часто сприймається як вторгнення в особистий простір підлітка. У машині цього можна не побоюватися.

Поділіться своїми захопленнями. Спробуйте зацікавити дитину тим, що подобається вам. На перший погляд може здатися, що рукоділля не надто сподобається дівчинці подростку-, але, якщо ви підберете для неї гарні намистини і шнурки, навчіть робити браслети і сережки, це зовсім інша справа. Але навіть якщо дитині не сподобається ваше хобі, не турбуйтеся. У кожному разі підліткові корисно знати, що сфера маминих інтересів не обмежується приготуванням вечері і перевіркою уроків.  Цікавтеся тим, що подобається дитині. Якщо діти грають в музичній групі, приходьте на їхні концерти, якщо займаються спортом, вболівайте за них на змаганнях. Не відкидайте книжки, які вони читають - адже за великим рахунком, якщо хоча б щось читають, це вже добре. Дивіться кіно, яким цікавиться ваша дитина, - так ви хоча б будете розуміти, які проблеми його хвилюють. Дізнайтеся якомога більше про комп'ютерні ігри, якими він захоплюється. Послухайте улюблену музику, якою б дивною вона вам не здавалася. У будь-якої популярної групи можна знайти одну-дві композиції, які вам подобаються. Ви побачите, як здивується і зрадіє ваша дитина того, що ви щиро поділяєте його інтереси.

Не бійтеся перехвалити. Не забувайте, що батьківське схвалення підліткам потрібно не менше, ніж малюкам. Це означає, що іноді варто просто поспостерігати за тим, чим займається дитина, і похвалити його. Він з ранку до ночі не розлучається зі скейтом? Попросіть його продемонструвати досягнення і від душі похваліть.

Зверніть увагу!
Як допомогти дитині впоратися з депресією?
Якщо дитина перебуває в пригніченому стані довгий час, у нього виникають проблеми з навчанням, у відносинах з родиною та друзями. З'являється депресивний стан, який змінює характер його поведінки і здоров'я. Основною причиною депресії психологи називають повну байдужість батьків та інших дорослих у підліткових проблемах, сімейні труднощі (найчастіше проблеми батьків - розлучення). Якщо депресію не лікувати, ситуація може погіршитися та перешкоджатиме дитині отримати максимум від життя. Існують два види підліткової депресії:
Власне смуток, звана головною депресією.
Маніакальна депресія, коли на зміну почуття розлади і апатії приходить різке бажання активної діяльності і здійснення необачних вчинків.
Якщо якісь з цих ознак викликають великі зміни в його повсякденному житті, необхідно звернутися до психолога.
Пам'ятайте, що глибока депресія в цьому віці найбільш небезпечна, оскільки є основною причиною більшості підліткових самогубств.

Комментариев нет:

Отправить комментарий