Професійна самоосвіта.

Заповіді вчителя

Заповіді - це правила, що не дають збитися на важкого і невідомого  вчительського шляху. Заповіді з'являються в серці. Для кожного вони свої, але і однакові.
  1. Люби дітей! Захисти їх любов'ю і правдою!
2. Не нашкодь!
3. Навчи дітей думати і любити!
4. Шукай в дітях позитивне!
5. Все без примусу!
6. Ні дня без новизни!
7. Учитель - друг і помічник учня в його розвитку і самовдосконаленні.
8. Виховуй, спираючись на природу учня.
9. Учитель - автор своєї програми, системи, методів, свого класу.
10. Вчитель навчає інших доти, доки вчиться сам.


Чому і як навчати дітей нового покоління?
     Сьогодні вчителі серйозно спантеличені проблемою вибору методів і прийомів навчання дітей нового покоління, тому що класично побудований принцип передачі знань занадто застарів.  Багато інновацій  в освіті не дають достатньо відчутних змін. У наш час, коли розвиток інформації настільки великий, що вгамувати дуже важко , навіть, дорослим, авторитет учителя похитнувся: дорослі і діти помінялися ролями. Занадто швидкий прогрес позначився на сприйнятті навколишнього світу у дітей «нашого часу»: вони зовсім інакше обробляють інформацію і швидше її засвоюють, використовуючи  свої методи і прийоми, фільтрують інформацію. З чим у дорослих деколи виникають серйозні труднощі.  Учні шукають інформацію і Інтернеті. Проте про якість знань тут розмова недоречна.

       Що ж робити?
 Ось тут ми і ведемо розмову про реформи системи освіти. Але в якому напрямку? Чи  вивчили ми достатньо потреби сучасної молоді, дітей,  сучасних учнів?  Якого навчання вони потребують, чи потребують його взагалі. Колись шкільний психолог  на моє питання : "Чому діти не вчаться?", відповіла, що скоро буде той час, коли ми будемо радіти, що вони взагалі ходять до школи.  Деякі фахівці припускають, що в найближчому майбутньому необхідності навчання в школі взагалі не виникне.  А чи зможуть діти  навчатися дистанційно, заочно: отримав завдання, виконав, здав тест? Якого рівня мотиватори навчання зможуть змусити дитину вчитися самостійно?
      На мою думку,  навчання в школі в класичному вигляді необхідний етап у житті кожної людини. Без колективу, спілкування, конкуренції неможливий процес соціалізації. А авторитет дорослої людини, яка пояснить вічні поняття добра і зла і розповість про існування енциклопедії вічних знань, також необхідний.
     Що ж виходить?
Сучасна школа - це вільний доступ до інформації, нові технічні засоби, колектив однолітків і вчитель, який направляє учня.

Чому і як вчити дітей нового покоління? Де ж взяти компетентного вчителя?  
Все більше вчителів набувать досвіду праці з Інтернет-джерелами. Швидкий час змушує шукати нові технології навчання, опрацьовувати нові технічні засоби, працювати, відповідаючи вимогам сьогодення.

У сучасних умовах на школу лягає рішення ще однієї важливої ​​задачі: розвиток комунікативних здібностей школярів. У зв'язку з постійним використанням соціальних мереж і чатів для віртуального спілкування, учні  зовсім не вміють висловлювати свої думки, розмовляти один з одним. Виникає необхідність у використанні методик, які допомагають учням подолати бар'єри у спілкуванні.

Яка вона - «ідеальна сучасна школа»? Щоб задовольняти потреби сучасного  учня доведеться відповідати зазначеним принципам. Це тільки на сьогоднішній день, але хто знає, що буде потрібно учневі завтра. Залишається сподіватися, що школа зможе своєчасно реагувати на соціальні зміни і стежити за всіма новинками в технологічному світі.

Любити можна те, чому віддав частинку своєї душі

читати далі...

Активізація пізнавальної діяльності учнів

читати далі...

Технологія ефективного уроку

читати далі...

Чому дорослі можуть навчитися у дітей

9 комментариев:

  1. Если учитель имеет только любовь к делу, он будет хороший учитель. Если учитель имеет только любовь к ученику, как отец, мать, - он будет лучше того учителя, который прочел все книги, но не имеет любви ни к делу, ни к ученикам. Если учитель соединяет в себе любовь к делу и к ученикам, он - совершенный учитель. Толстой Л. Н.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. В школі повинні працювати справжні вчителі, вчитель повинен любити свою роботу, повинен любити те, що він робить, і тих, з ким він працює.

      Удалить
  2. В работе учителя юмор занимает не самое последнее место.
    Шуточные заповеди учителей!
    Учитель!
    -Не проси
    Дневник ученика-сам подаст, если вспомнит, где спрятал.
    -Не вызывай
    Родителей в школу, сами придут…когда-нибудь.
    -Не требуй
    Носить форму-тогда нам самим захочется в ней приходить.
    -не рисуй
    Ученикам картины страшного будущего без аттестата, мы покруче кино видали.
    -Не спрашивай
    Где домашнее задание. На земле 6 миллиардов людей, у кого- то же оно есть, наверное.
    -Не спеши
    Наказывать детей-их дома накажут родители.
    Не жалей
    Любви для своих учеников-все возвращается сторицей!

    ОтветитьУдалить
  3. Я в своїй діяльності дотримуюсь таких педагогічних принципів для створення ситуації успіху учням мого класу:

    - "Всі діти талановиті!"

    Бачити у кожному учня унікальну особистість, поважати її, розуміти, приймати, вірити в неї.

    - "Дитина хороша, поганий її вчинок!"

    Виключити прямий примус, а також акценти на відставання та інші недоліки дитини; розуміти причини дитячого незнання і неправильної поведінки, усувати їх, не завдаючи шкоди достоїнству.

    - "В кожній дитині - чудо, очікуй його!"

    Надавати можливості і допомагати дітям, реалізовувати себе в діяльності.

    - "Вчитися переможно!"

    Створювати кожній дитині на кожному уроці ситуації успіху, схвалення, підтримки, доброзичливості; надавати максимальну можливість випробувати радість успіху, яскраве відчуття своєї потрібності, затребуваності.

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Я також притримусь таких принципів. Школа - це не просто заклад, це місце, де проходить життя дітей, наша задача - наповнити дім радістю.

      Удалить
    2. Я також притримусь таких принципів. Школа - це не просто заклад, це місце, де проходить життя дітей, наша задача - наповнити дім радістю.

      Удалить
  4. Головна задача вчителя - не загасити вогник людяності, дати засяяти діаманту кожної дитини.

    ОтветитьУдалить